Τετάρτη 7 Απριλίου 2010

Αργυρά και χάλκινα για τους αθλητές του ΓΑΣ Ωρωπίων

|

Αξιόλογη  εμφάνιση, έκαναν οι αθλητές και  αθλήτριες του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Ωρωπίων (ΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ στους αγώνες ανοικτού στίβου που πραγματοποιήθηκαν στο τρίτο δεκαήμερο του Μαρτίου 2010 (στις 21 Μάρτη στη Νέα Ιωνία και στις 29 Μάρτη στη Φιλοθέη).
      Στις 29 Μάρτη, οι αθλητές/ τριες του ΓΑΣ  Ωρωπίων, πήραν  μέρος στους Διασυλλογικούς αγώνες Τριάθλου ΠΠ΄- ΠΚ΄ Β (αγόρια και κορίτσια ηλικίας 11-12 ετών), που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατ. Αττικής στο αθλητικό στάδίο Φιλοθέης. Πρόκειται για την πρώτη συμμετοχή των αθλητών του ΓΑΣ Ωρωπίων, σε επίσημους αγώνες του ΣΕΓΑΣ, όπου οι αθλήτριες Κατσιλιώτη Δέσποινα και Αποστολάκη Αγγελική, κατέκτησαν τη 2η θέση και αργυρό μετάλλιο
      Τα  αναλυτικά αποτελέσματα, με τις επιδόσεις  που σημείωσαν οι αθλητές και αθλήτριες του ΓΑΣ Ωρωπίων, στους Διασυλλογικούς αγώνες Τριάθλου του ΣΕΓΑΣ Ανατ. Αττικής, είναι τα ακόλουθα:
      Στο Τρίαθλο Νο 1 (60 μέτρα, Μήκος, 1000 μέτρα):

• Στα Κορίτσια η Κατσιλιώτη Δέσποινα συγκέντρωσε συνολικά 1.080 βαθμούς και κέρδισε επάξια τη 2η θέση και αργυρό μετάλλιο.
    • Στα Αγόρια ο Δεληγιάννης Μιχάλης συγκέντρωσε 960 βαθμούς και ο Λέντζας Ευάγγελος 945 βαθμούς.
      Στο τρίαθλο Νο 3 (60 μέτρα, μπαλάκι, σφαίρα):
    • Στα Κορίτσια, η Αποστολάκη Αγγελική συγκέντρωσε συνολικά 980 βαθμούς και κέρδισε τη 2η θέση και αργυρό μετάλλιο. Η Μιχοπούλου Δήμητρα συγκέντρωσε 650 βαθμούς.
    • Στα Αγόρια, ο Κούρτης Κων/νος συγκέντρωσε 920 βαθμούς και ο Κατσιλιώτης 830 βαθμούς.

Οι  αγώνες στη Νέα  Ιωνία
      Επίσης, στις 21 Μάρτη, οι αθλητές/ τριες στίβου του ΓΑΣ Ωρωπίων, έκαναν πολύ καλή εμφάνιση- με τη φανέλα της ΔΕΑΔΩ- στους αγώνες που διοργάνωσε ο Αθλητικός Οργανισμός Νέας Ιωνίας, καθώς επέστρεψαν στην έδρα τους με δύο (2) χάλκινα και ένα (1) αργυρό μετάλλιο. Οι επιδόσεις των αθλητών/ τριών του ΓΑΣ Ωρωπίων, που όπως προαναφέρθηκε στο συγκεκριμένα αγώνα έτρεξαν με τη φανέλα της ΔΕΑΔΩ, είναι τα ακόλουθα (στην παρένθεση ο χρόνος που έτρεξαν την κούρσα):