Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012

Ολυμπιακός - Λεβαδειακός 4-0

Γκολ και θέαμα από τον Ολυμπιακό στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν στο Καραϊσκάκη.

Από το φάουλ που εκτέλεσε ο Χολέμπας στο 5΄λεπτό η μπάλα κόντραρε στο τείχος, ο Σίοβας βρέθηκε μπροστά από την άμυνα του Λεβαδειακού και πλάσαρε τον Κυριακίδη για το 1-0.

Ο Παπάζογλου στο 38΄λεπτό έκλεψε μέσα από τα χέρια του Κυριακίδη καθαρά με το κεφάλι ο Τζμπούρ δεν είχε πρόβλημα να σπρώξει τη μπάλα στο άδειο τέρμα.

Ο Αμπντούν στο 63΄λεπτό κάνει την προσπάθεια και την ωραία κίνηση από αριστερά, γύρισμα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Μανιάτης με προβολή γράφει το 3-0

Υποδειγματική αντεπίθεση του Ολυμπιακού στο 74΄λεπτό. Ο Αμπντούν κάνει την κούρσα και δίνει στον αφύλαχτο Τζεμπούρ για το πιο εύκολο γκολ της καρέρας του. Είναι το τρίτο γκολ του Αλγερινού στο πρωτάθλημα που του δίνει την πρώτη θέση στον πίνακα των σκόρερς.